Çekmeköy Avrupa Koleji'ne dair...

Çekmeköy Avrupa Koleji'ne dair...

13 Eylül 2018 Perşembe 15:11:26

Eğitimin içinden gelen biri olarak,otuz yılı aşkın bir süre Türk özel eğitimine her seviyede hizmetler vermekteyim.Ülkesini seven,milletini seven,çağdaş,Atatürk'ün aydınlık yolunda binlerce öğrenciyi hayata hazırlamaya çalıştım.Gücüm yettiği kadar da bunu sürdürme niyetindeyim.


Benim hikayemi çokları bilir,öğretmen kökenli biri olarak sıfırdan,tırnaklarımla kazıyarak buralara geldim.Eğitimden başka işim yoktur.Eğitimden kazandığımla hep en iyisini yapmaya çalıştım.Artanı yine eğitime yatırdım.
Bir birinin olası olumsuzluklarından etkilenmesin diye her okulumu ayrı şirketlere bağlı olarak açmıştım.O günün koşullarında şirketlerde en az iki yönetim kurulu üyesi olması gerektiği için Çekmeköy'de eşime de hisse verip yönetime almıştım.Ancak evliliğimiz başarısız olunca,eski eşim bu hissedarlığı koz olarak kullanmaya başladı ve şirketin yürümesini engelledi.Eğitimi aksatmamak için 3 yıldır büyük mücadeleler verdim.Sıkıntılarımı eğitme yansıtmamaya çalıştım.Sonunda mahkeme kararıyla kendisini yönetimden uzaklaştırdık.Onun okulu ve şahsımı yıpratan ve medyaya da sızdırılan olumsuz davranışları,bazı rakip okullarca da desteklendi.Özellikle ortaokula geçen öğrencilerimize bazı okullar büyük teşvikler verdi.Çekmeköy Avrupa Koleji üzerine yapılan bu etik dışı saldırılarla mücadelemde ekstra giderler ortaya çıkması,beni gelecekle ilgili yeni önlemler düşünmeye mecbur etti.Özellikle ortaokul ve liseyi beklentiler doğrultusunda çok güçlendirmek gerekiyordu.


Bu noktada gerek yayınlarıyla,gerek sınava hazırlık başarısıyla öteden beri tanıdığım Sınav Eğitim Grubu ve değerli dostum Metin Özer ile güç birliğine gittik.Çekmeköy ile başlayan bu güç birliği anlaşması yükseköğretim projemizde de devam edecektir.


Bu hamleyle Çekmeköy Avrupa Koleji'nin geleceğini garanti altına almış bulunuyoruz.Çağdaş,Atatürk ilkelerine bağlı,vicdanımızın sesini dinleyerek yaptığımız eğitim daha da güçlenerek devam edecektir.
Avrupa Koleji'nin eğitim imkanlarına Sınav'ın imkanları da eklenmiştir.


Bazıları okulun satılmasından söz ediyor,bu asla söz konusu olmadığı gibi yasal olarakta mümkün değildir.Çekmeköy Avrupa Koleji'nin mülkü Avrupa Eğitim Vakfı'na aittir.
Okulumuz mevcut kadrosuyla,ismiyle,marşıyla sonsuza dek yaşayacak,pırıl pırıl gençler yetiştirmeye devam edecektir inşallah.
Bizim işimiz çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır.Bu kutsal yolda Allah'a şükürler olsun ki verdiğim sözler karşısında hiç bir zaman mahçup olmadım.
Saygılarımla.